Můj záměr

dotazníkZdravím Vás. V tomto článku si přečtete o mém záměru celého projektu "Matika polopatě":

Milí rodiče, žáci, studenti, přátelé.

Těší mě, že se tady potkáváme :-) Je skvělé, že jste na těchto stránkách a nakoukli jste sem :-)

Můžu Vám, ale hlavně Vašim dětem pomoci lépe se vyznat v matematice, vidět řešení matematických úloh nejen v naučených vzorcích, ale spoustu věcí si ujasnit a odvodit.

A tím Vašim dětem dám šanci alespoň částečně odbourat strach, který z matematiky možná mají, a jako "vedlejší" produkt se jim může i zlepšit známka ve škole, nebo dobře napíšou testy státní přijímací zkoušky (z 5. a 9. třídy), udělají státní maturitu z M nebo i M+. Anebo se stanou ještě úplně jiné věci, které dopředu jen těžko odhadnu.

Ráda bych Vás seznámila se svým projektem, se vznikem a záměrem tohoto projektu:

Moje životní poslání je pomáhat lidem s matematikou. Odbourávat jejich strach z matematiky a navést je i k jiným způsobům řešení a rozvíjet tím jejich "selskou logiku".
 
Začátek tohoto projektu se datuje do října 2018, kdy jsem si po roční pauze, kdy jsem odešla ze státního školství, řekla, že bych chtěla využít svých darů, toho, co umím, co cítím jako své životní poslání. 
 
Vznikla facebooková skupina "Matika polopatě".83215702_3042663712451020_4070118516739538944_n
 
 
Do té doby jsem zatím "jen" doma doučovala matematiku a chemii, kdy ke mně lidé chodili a společně jsme počítali příklady, vysvětlila jsem jim, co potřebovali a v mnoha případech jsem klientům vymyslela řešeni úloh "na míru", podle jejich možností. Této doučovací činnosti se věnuji dodnes. 

 

Ale stále jsem už i tenkrát cítila, že tohle nestačí, že chci rozšířit svou práci i lidem, kteří ke mně přijet nemohou, že bych ráda měla "svoje" komunity, o které bych se "matematicky" starala.

Tak jsem začátkem roku 2019 začala točit videa, tenkrát jsem toho o natáčení videí věděla hoooooodně málo, o techniku jsem se nikdy moc nezajímala, takže to pro mě bylo spoustu nového učení a pak radostí z každého malého krůčku vpřed.

Moje "stará" videa nepříliš dobré kvality, co se týče zvuku a obrazu, ale skvělá, co se týče obsahu a vysvětlení a propojení oblastí matematiky. Některá z nich můžete zhlédnout na mém youtube kanále zde. Tato videa jsou veřejná.

V návaznosti na to, že jsem začala točit videa, založila jsem si tento eshop a rozhodla jsem se, že budu zde tato videa prodávat. Více o natáčení mých videí si přečtěte zde.

109616041_3425319237518797_1629932275687821448_o 

Od září 2019 jsem naplno rozjela doučování, kdy jsem pravidelně i nárazově učila žáky od 5. třídy až po maturitu, a byla tam i jedna studentka vysoké školy. Získávala jsem nové a nové zkušenosti, různé pohledy na řešení příkladů a úloh, stále více jsem poznávala matematické problémy svých žáků, radovala se s nimi z každého jejich úspěchu a povzbuzovala je v případě neúspěchu.

 

Absolvovala jsem kurzy týkající se seberozvoje a sebepoznání, a to mi hodně pomohlo v rozhodnutí posunout projekt Matika polopatě dopředu.

Založila jsem fanpage stránku komunity Matika polopatě.

A studovala jsem technické záležitosti, přemítala jsem, co, jak, kdy, kde, atd.

 

A jednoho dne se to všechno nějak spojilo jako jedno velké puzzle a šla jsem do té zřejmě zatím největší profesní akce v životě. Byl konec června 2020. A:

  • začala jsem pravidelně pečovat o svoji FB skupinu
  • začala jsem se zviditelňovat na sociálních sítích
  • začala jsem plánovat a točit různé mini-video-kurzy (viz produkty - 2.stupeň, Střední škola, přijímací zkoušky 9. třída)
  • začala jsem o svém projektu aktivně dávat vědět
  • a rozhodla jsem se pustit i do něčeho většího, kde vycházím opět ze zkušeností nabytých hlavně na základě spolupráce se svými klienty při domácím doučování, a co je teď pro podzim 2020 aktuální.

Věřím, že těmito způsoby rozšířím svoji práci přesně k těm správným lidem, ke kterým se má má práce dostat. 

Věřím, že na cestě svého poslání potkám co nejvíce lidí, kterým pomůžu ze šlamastyky s názvem "Odpor k matematice" a že uvidím co nejvíce spokojených tváří, které se přirozeně pousmějí, když se řekne "Matematika".

Můžete to být Vy, Vaše děti, Vaši příbuzní, Vaši přátelé, děti Vašich přátel, či Vaši známí.

 

Děkuji za podporu a přeji krásný den Vám všem!

 

RNDr. Alena Laubeová

 109835719_3443243762393011_5256439534144829110_o

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zpět do obchodu