Kdo jsem?

  Jak bych sama sebe charakterizovala?kdo jsem_

Jsem absolventka Univerzity Karlovy v Praze, vystudovala jsem obor učitelství pro střední školy předmětů   matematika a chemie. Chemii jsem studovala na     Přírodověděcké fakultě (kde jsem si také udělala doktorát)   a matematiku jsem studovala na Matematicko - Fyzikální   fakultě.

Mám bohaté zkušenosti s doučováním matematiky   (prakticky od střední školy doučuji kamarády, známé,   příbuzné, ale samozřejmě i prvotně neznámé žáky, atd.) a   moc ráda hledám a zkouším různé metody, jak vysvětlit   příklad tomu kterému dítěti. Často je právě můj   klient podnětem pro to, abych našla pro něj úplně jiné   nestandardní řešení úlohy, což mě velmi baví. Matematika je úžasně kreativní.

Učila jsem 9 let na prestižním gymnáziu, kde jsem poznávala jednotlivé typy žáků, jejich problémy s matematikou. A zkoumala jsem kroky, které mohou vést ke zlepšení jejich vztahu k matematice.

Práci, kterou dělám, miluji. Cítím ji jako své životní poslání. Miluji ten pocit, když vidím radost v očích lidí z jejich úspěchu v matematice, z pochopení nějaké dílčí části matematiky, tak přesně ten pocit je pro mě úžasně naplňující. Ten pocit, když díky online kurzům mohu svým darem pomoci lidem, a hlavně d104384500_3353408668043188_98085096167638457_nětem v tom, aby získaly větší sebejistotu, klid a pocit, že matematika není
žádný strašák. To opravdu stojí za to.

V neposlední řadě bych ráda zmínila, že jsem ale taky úplně
normální žena z masa a kostí, která prožívá úplně
normálně všechny
životní situace a momenty, které je na její cestě potkají. Mám
dvě děti, k
teré ještě nedospěly do náctiletého věku. 

A víte proč tolik rozumím svým žákům, jejich strachu z matematiky?

87850133_3078813472169377_1663607779119595520_o Protože jsem v trochu jiné podobě prožívala   ve svém životě hodně strachů. Odmalička jsem se strašně bála toho, že když   udělám někde v něčem chybu, tak se zboří svět. Proto jsem pravděpodobně   vystudovala s červeným diplomem.Já, perfekcionistka. A pak přišel ten pravý   život a já začala chybovat. A smiřovat se s tím, že chybovat je lidské a že   všechno nejede tak, jak my chceme. A teď, po takové pro mě hodně náročném   období, dokonce hlásám, že je potřeba dělat chyby :-) Že to bez nich dokonce   ani nejde. Že se člověk nic nenaučí, když chyby nedělá. A že to vlastně nejsou   chyby, že jsou to jenom zkušenosti, které si my všichni na tomto světě musíme   udělat, abychom rostli.

         Alena :-)

 

Zpět do obchodu